Temiz Oda Terliği Nedir?

Temiz Oda Terliği Nedir?
Temiz Oda Terliği Nedir?

Temiz oda terliği nedir? Temiz oda için kullanılan terlikler.

Temiz oda terliği, özellikle sağlık merkezleri, kimya fabrikaları, laboratuvarlar, hastaneler, elektronik üretim tesisleri gibi steril ve hijyenik ortamlarda kullanılan özel bir terlik modelidir. Bu terlikler, ayakkabı tabanındaki toz, kir, mikrop vb. unsurların temiz oda ortamına girmesini önlemek için tasarlanmıştır. Temiz odalar adındanda anlaşılacağı üzere temiz ve hijyen olmalıdır.

Temiz oda terlikleri genellikle tek kullanımlık veya yıkanabilir malzemelerden yapılmıştır. Bu terlikler, steril veya kontrollü bir ortama giren kişiler tarafından giyilir ve kullanım sonrasında atılır veya yıkanarak tekrar kullanılabilir hale getirilir. Temiz oda terlikleri, temiz oda ortamının korunması ve üretim süreçlerinin güvenliği için önemli bir unsur olarak kabul edilir.

Temiz odalarda kullanılan terliklerin ayrıca antistatik özelliklerinde olması önemlidir. Günlük hareket sonucunda insan vücudunda oluşan statik enerjinin kontrolsüz boşalımını engeller özellikte olmalıdır. Çoğu temiz odalarda antistatik terlik giyilmeden kapılar açılmamaktadır. Antistatik özellikte terlik giyebilen kişiler kapıların açılması sonradında temiz odalara girebilmektedirler.

Aynı zamanda temiz oda terliği yıkanabilir ve otoklavlanabilir özellikte olmalıdır. Yıkanabilir ve steril edilebilir terlikler uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır ve maliyet açısından firmalara olumlu etkileri vardır.

Falcon antistatik temiz oda terlikleri temiz odalar için gerekli özelliklere sahip olup hem steril hemde non steril olarak kullanılmaktadır.

Temiz oda terlik modelleri için aşağıdaki likleri inceleyebilirsiniz.

Temiz oda terliği

ESD Terlik

Atkılı temiz oda terlikleri

Diğer blog yazılarınıza göz atın.

Antistatik terlik nedir?

Otoklavlanabilir terlik nedir?

14.03.2023
403
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Etkin Medikal Destek
Etkin Medikal Destek
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz? (Ameliyathaneterligi.com.tr)
1