Antistatik Ameliyathane Terliği Mavi

Falcon Marka
* Üretici Fiyatları
Antistatik Ameliyathane Terliği Mavi

Antistatik Ameliyathane Terliği

Falcon anti statik otoklava dayanıklı terlik açık mavi renkli ürün istanbul fabrikamızda üretilmektedir. 121 derecede steril edilen ürünlerimiz aynı zamanda 134 derecede flash sterilizasyonda buharlı otokavlanabilmektedir. 90 derecede yıkanabilir özelliklere sahiptir.

Tüm yüzeyinde anti statik barındırması ile kalitesini ispatlamış Falcon ameliyathane terliği hastane ameliyathanelerinde cerrah ve hemşireler tarafından kullanılsa da farklı bir çok alanda kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. temiz oda, catering, sağlık merkezleri, veterinerler, laboratuvarlar, temizlik firmaları, oteller vb.. gibi bir çok farklı sektörde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Uygun fiyatı ve uzun süre kullanım imkanının yanı sıra anti statik, anti bakteriyel, yıkanabilir ve otoklavda steril edilmesi gibi özellikleri firmalar ve kullanıcılar açısından önemli kullanım amaçları arasındadır.

Otoklava Dayanıklı Terliklerin Püf Noktaları

Otoklava dayanıklı terlikler, Türkiye’de üretilen ve özellikle sağlık sektöründe sıklıkla tercih edilen bir terlik modelidir. Bu terlikler, özel bir polimer karışımı ile üretilmiştir ve sağlam, dayanıklı ve kaymaz bir tabana sahiptir.

Otoklava dayanıklı terlikler, çeşitli renklerde ve modellerde sunulmaktadır. Genellikle hastanelerde, laboratuvarlarda, kliniklerde ve diğer sağlık sektörü ortamlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu terlikler, sıvıların, kanın ve diğer zararlı maddelerin ayaklara bulaşmasını önleyerek hijyenik bir çözüm sunar.

Otoklava dayanıklı terlikler ayrıca antistatik özellikleriyle de dikkat çekerler. Bu özellikleri sayesinde, elektrostatik boşalmaların neden olduğu riskleri en aza indirirler.

Bu terlikler genellikle ayak numaralarına göre üretilir ve ayakta rahat bir şekilde kullanılabilirler. Ayrıca, hafif ve esnek yapıları sayesinde uzun süreli kullanımlarda bile yorulmaya neden olmazlar.

Sonuç olarak, Otoklava dayanıklı terlikler, sağlık sektöründe çalışanlar için güvenli, hijyenik ve dayanıklı bir seçenektir.

Antistatik Ameliyathane Terliği Teknik Şartnamesi

Antistatik Ameliyathane Terliği Özellikleri
 • Terlikler tek parça olup %100 copolymer kauçuk bileşiminden üretilmiştir.
 • Ürün tüm yüzeyinde anti statik mevcuttur.
 • Buharlı otoklavda 134 dereceye kadar dayanıklıdır ve 90 derecede yıkanabilir.
 • Eter, ester, alkaliler, hafif asitler, güçlü asitler ve yağlara karşı dayanıklıdır.
 • Ürün ultra viole ve gamma ışınlarına mukavimdir.
 • Terlik iç tabanında uzun süre ayakta sabit çalışmak zorunda kalındığında kan dolaşımının hızlanması için terliğin içinde minik kabarcıklar mevcuttur.
 • Ürünün ayna altı bölümünde terlemeyi önleyici direk teması engelleyen tepecikler vardır.
 • Taban üst kenarında havalanmayı sağlayan karşılıklı delikler vardır.
 • Terlikler üstten dökülen sıvıların (kan, ifrazat gibi sıvıların) deliklerden içeri sızmasını engeller özellikte yukarı konik şekilde imal edilmiştir.
 • İç tabanı ortopedik özelliktedir.
 • Topuk yastık etkisi yapabilme özelliğindedir.
 • Terlik tabanı sert ve kesici cisimlerin ayağa batmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Kuru zeminde ve suda kaymaz, terlik altında kaymayı önleyici özel tasarım vardır. İz bırakmaz.
 • Sabit duruşta sağa sola rahat dönülebilir.
 • Yürürken ayaktan çıkmaz.
 • Terlikler antifungal, antimikrobik ve antibakteriyel hammaddeden üretilmiştir. Bakteri barındırmaz.
 • Koku yapmaz.
 • Maksimum esnetebilme değeri % 870 dir.
 • Ürün CE ve ISO 13485 belgelerine sahiptir.
 • Terliğin üzerinde anti statik ibaresi mevcuttur.
 • Terlik üzerinde kurumun tercih ettiği isim v.b. kabartma şeklinde yazılabilir.
 • Aşınma ve kullanım hataları hariç her türlü imalat ve işçilik hatalarına karşı bir yıl garantilidir.
 • Unisex numara: 35-36, 37-38, 39-40, 41-42, 43-44, 45-46
 • Renk: Lacivert, yeşil, açık mavi, saks mavisi, kırmızı, beyaz, siyah, turuncu, pembe, sarı ve liladır.
Falcon ameliyathane terliği özellikleri
Ameliyathane Terliği Lacivert Görselleri

Falcon ameliyathane terliği üretimimizde anti statik oran seviyesine çok önem vermekteyiz. Son teknoloji anti statik ölçüm cihazlarımızla sürekli ölçümleme yapmakta ve gerçek değerlerinde anti statik ajan ile ürünlerimize değer katmaktayız.

Otoklavlanabilir ameliyathane terlik şartnamelerinde anti statik olması gerektiği yazmasına rağmen malesef çoğu hastaneden bizi kapı elektrik çarpması ile aramaktalar. Ve Falcon anti statik terliklerini kullanmaya başladığımızdan sonra bu çarpılmalardan kurtulduk denmektedir. Nedeni gerçek oranlarda anti statik kullanılmasıdır. Hem insan hem makine kalibrasyon ayarlarının bozulması ve birçok maliyetin önlenmesi için statik elektriğin kontrolsüz boşalımının önüne geçilmesidir. Aşağıdaki anti statik oran şemamız ile ESD terlik ve anti statik ameliyathane terliği ölçüm oranlarımızı inceleyebilirsiniz.

“Statik Elektriğe Son! Antistatik Ameliyathane Terliği ile Daha Güvenli Bir Çalışma Ortamı”
Antistatik Terlik Tablo
Antistatik Ameliyathane Terliği Ürün Anlatımı Videolu
Ameliyathane Terliği Videolu Anlatım

Falcon marka ürünümüzün videolu anlatımında anti statik ameliyathane terlikleri renkleri, modelleri, kullanım yerleri, ürün özellikleri, ESD ve anti statik oranların ölçümü vb.. bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Esd terlik ile anti statik ameliyathane terlik arasındaki farkı net olarak anlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar
Ameliyathane Terliği Nerelerde Kullanılır?

Anti-statik ameliyathane terliği ürünleri için bir çok farklı sektör mevcuttur.

Kullanım Alanları

* Ameliyathaneler
* Laboratuvarlar
Temiz Odalar
* Temizlik personelleri
* Oteller
* Steril ve Non-steril alanlar
* Medikal ve sağlık firmaları
* Pastaneler
* Elektronik ürün üreten fabrikalar ( ESD terlik )

Falcon Ameliyathane Terliği Kaç Kez Otoklavlanabilir? Otoklav Süreleri Nedir?

121 derece 15 dakika ve 134 derece flash sterilizasyonda 3 dakika otoklavlanabilir. Otoklav sürelerine uyarsanız en az 200 kez otoklavlanabilir.

* Otoklav sterilizasyonu için yeterli sıcaklık, basınç ve süreler 121°C için 1 atm ve 15 dakika, cihaz boşken çalıştırıldığında total süre 40 dakika; 134°C için 2 atm ve 3 dakika, cihaz boşken çalıştırıldığında total süre 20 dakikadır.

Çamaşır makinası veya raflı otoklavda yıkama torbası ile kullanın. Eğer otoklav sadece terlik için üretilen otoklav ise torbasız kullanılabilir.
Not: Dikey Tip Otoklav Makinesi Kullanmayın !

Ameliyathane Terliklerinizde Gerçekten Antistatik Var mı? İşe Yarıyor mu?

Ürettiğimiz her terliğin anti-statik ölçüm cihazlarımız ile ölçüm yapıyoruz. Anti-statik ameliyathane terliklerimiz vücutta sürtünmeden dolayı oluşan statik elektriğin kontrolsüzce dışarı atılımını engeller. Böylece kullanılan makinaların kalibrasyon sorununun önüne geçilir Ayrıca kapı çarpılması tarzında insan çarpılmalarının önüne geçilmek için anti-statik terlikler önemli bir üründür. Hem makine hem de çalışan insanların güvenliği için anti-statik terlik kullanımı önemlidir.

Falcon anti-statik ameliyathane terliği ve ESD terlik arasındaki farkı anlatan test ölçüm cihazımız ile ölçüm yaptığımız videomuzu izlemenizi öneririz. Ürün anlatımı ve anti-statik test ölçümü videomuz

Falcon anti-statik ameliyathane terliği ürünlerimizin içerisinde ve tüm yüzeyinde 10(8-9) anti-statik oranı mevcuttur. ESD terlik ürünlerimizde ise bu anti-statik oranı 10(6-7) seviyelerindedir.

Ameliyathane Terliği Yıkanabilir mi?

Ameliyathane terliği modellerimiz 90 dereceye kadar yıkanabilir özelliklerine sahiptir.
Minimum sürede ve sıkma programı kullanmadan yıkanmalıdır.

Ayak Ölçümüzü Nasıl Tespit Ederiz? Terliklerin Ağırlığı Nedir?

Falcon anti statik ameliyathane terliği ürün çift ağırlıkları ve ayak numarası uzunlukları aşağıda belirtilmiştir. Baş parmak ve topuk arasındaki uzunluğu mezura ile ölçmeniz yeterlidir.

35-36 numara: 480 gram , 23 cm
37-38 numara: 530 gram , 24 cm
39-40 numara: 580 gram , 25,30 cm
41-42 numara: 660 gram , 26,80 cm
43-44 numara: 730 gram , 28 cm
45-46 numara: 820 gram , 29,50 cm

İhale için Hazır Teknik Şartnamemiz

İhale veya doğrudan temin için yukarıdaki teknik şartname linkine tıklayarak hazır teknik şartnamemize ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kopyala yapıştır yöntemiyle şartnamenizi hazırlayabilirsiniz.

“Antistatik Terliklerle Güvende Kalın: Ameliyathane Ortamında Elektrik Şoklarına Son”

Ameliyathane ortamlarında elektrik şokları, cihazlar ve ekipmanlar arasında hareket eden sağlık çalışanları için ciddi bir risk oluşturabilir. Ancak antistatik terlikler, bu riski ortadan kaldırmak için mükemmel bir çözümdür. Antistatik terlikler, özel olarak tasarlanmış yapısı sayesinde statik elektriği önleyerek, sağlık çalışanlarını ve hastaları güvende tutar. Üstün kaliteli malzemelerden üretilen antistatik terlikler, kullanıcıların konforunu ve rahatlığını da göz önünde bulundurur. Ameliyatlar sırasında yoğun fiziksel aktivite gerektiren ortamlarda dahi sağlam tutuş ve stabilite sağlar. Ayrıca, antistatik terliklerin hijyenik ve kolay temizlenebilir özellikleri, ameliyathane ortamlarında enfeksiyon riskini de azaltmaya yardımcı olur. Sağlık çalışanlarının güvenliğini ve konforunu ön planda tutan antistatik terlikler, ameliyathane ortamında elektrik şoklarına son vererek, güvende ve rahat bir çalışma deneyimi sunar. Artık elektrik şoklarından kaynaklanan endişeleri unutun ve antistatik terliklerle ameliyathane ortamında güvende kalın.

Hemen Satın Al !
Hemen Sipariş Verin !

Falcon marka temiz oda anti statik ameliyathane terliği ürünlerimizi 24 saat açık sanal satış sitemizden güvenli bir şekilde sipariş verebilir diğer renk ve modellerimizi inceleyebilirsiniz.
Online Sipariş için Ameliyathane terliği

Ürün Teklif Formu

  Şartnamenizi ekleyebilirsiniz Maks.1 mb (png,jpg,rar,zip,pdf)

  10.03.2023
  729
  Ziyaretçi Yorumları (4)
  1. Gülay Göktürk dedi ki:

   Antistatik Ameliyathane Terlikleri konusunda en iyi firma ve marka teşekkürler.

  2. Hande uslu dedi ki:

   Ladyfalcon.net üzerinden sipariş vermiştik ve çok hızlı kargolandı. Ürünler gerçekten çok kaliteli teşekkürler.

  3. Zeynep dedi ki:

   Hızlı kargo ve kaliteli ameliyathane terlikleri için teşekkürler

   1. Gaye Uz dedi ki:

    Kaliteli terlikler

  Whatsapp
  Etkin Medikal Destek
  Etkin Medikal Destek
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz? (Ameliyathaneterligi.com.tr)
  1