Anti-statik Temiz Oda Terliği Beyaz

Temiz Oda Terlikleri
* Antistatik
Anti-statik Temiz Oda Terliği Beyaz

Antistatik Temiz Oda Terliği

Falcon anti statik temiz oda ameliyathane terliği açık mavi renkli ürün istanbul fabrikamızda üretilmektedir. 121 derecede steril edilen ürünlerimiz aynı zamanda 134 derecede flash sterilizasyonda buharlı otokavlanabilmektedir. 90 derecede yıkanabilir özelliklere sahiptir.

Tüm yüzeyinde anti statik barındırması ile kalitesini ispatlamış Falcon anti statik terlikler hastane ameliyathanelerinde cerrah ve hemşireler tarafından kullanılsa da farklı bir çok alanda kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. temiz oda, catering, sağlık merkezleri, veterinerler, laboratuvarlar, temizlik firmaları, oteller vb.. gibi bir çok farklı sektörde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Antistatik Temiz Oda Terlikleri

Antistatik temiz oda terliği, özellikle elektronik, ilaç, gıda ve diğer endüstrilerde kullanılan steril ve hijyenik ortamlarda kullanılan bir ayakkabı türüdür. Bu terliklerin temel amacı, toz, kir, partikül ve diğer kirleticilerin temiz oda veya steril ortamlara girmesini önlemektir.

Antistatik temiz oda terlikleri, özel olarak tasarlanmış malzemeler kullanılarak üretilir. Bu malzemelerin özellikleri, elektrik yükünün birikmesini engellemek ve elektrostatik deşarj riskini azaltmaktır. Ayrıca, terliklerin tasarımı da toz ve partiküllerin tutulmasını önleyerek temiz ortamların korunmasına yardımcı olur.

Antistatik temiz oda terlikleri, üretim süreçleri, laboratuvarlar ve diğer steril ortamlarda çalışan personel tarafından kullanılır. Bu terlikler, hijyenik bir ortamda çalışan personelin güvenliği ve ürün kalitesinin korunması için önemli bir rol oynar.

Uygun fiyatı ve uzun süre kullanım imkanının yanı sıra anti statik, anti bakteriyel, yıkanabilir ve otoklavda steril edilmesi gibi özellikleri firmalar ve kullanıcılar açısından önemli kullanım amaçları arasındadır.

Antistatik Ameliyathane Terliği Özellikleri
 • Terlikler tek parça olup %100 copolymer kauçuk bileşiminden üretilmiştir.
 • Ürün tüm yüzeyinde anti statik mevcuttur.
 • Buharlı otoklavda 134 dereceye kadar dayanıklıdır ve 90 derecede yıkanabilir.
 • Eter, ester, alkaliler, hafif asitler, güçlü asitler ve yağlara karşı dayanıklıdır.
 • Ürün ultra viole ve gamma ışınlarına mukavimdir.
 • Terlik iç tabanında uzun süre ayakta sabit çalışmak zorunda kalındığında kan dolaşımının hızlanması için terliğin içinde minik kabarcıklar mevcuttur.
 • Ürünün ayna altı bölümünde terlemeyi önleyici direk teması engelleyen tepecikler vardır.
 • Taban üst kenarında havalanmayı sağlayan karşılıklı delikler vardır.
 • Terlikler üstten dökülen sıvıların (kan, ifrazat gibi sıvıların) deliklerden içeri sızmasını engeller özellikte yukarı konik şekilde imal edilmiştir.
 • İç tabanı ortopedik özelliktedir.
 • Topuk yastık etkisi yapabilme özelliğindedir.
 • Terlik tabanı sert ve kesici cisimlerin ayağa batmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Kuru zeminde ve suda kaymaz, terlik altında kaymayı önleyici özel tasarım vardır. İz bırakmaz.
 • Sabit duruşta sağa sola rahat dönülebilir.
 • Yürürken ayaktan çıkmaz.
 • Terlikler antifungal, antimikrobik ve antibakteriyel hammaddeden üretilmiştir. Bakteri barındırmaz.
 • Koku yapmaz.
 • Maksimum esnetebilme değeri % 870 dir.
 • Ürün CE ve ISO 13485 belgelerine sahiptir.
 • Terliğin üzerinde anti statik ibaresi mevcuttur.
 • Terlik üzerinde kurumun tercih ettiği isim v.b. kabartma şeklinde yazılabilir.
 • Aşınma ve kullanım hataları hariç her türlü imalat ve işçilik hatalarına karşı bir yıl garantilidir.
 • Unisex numara: 35-36, 37-38, 39-40, 41-42, 43-44, 45-46
 • Renk: Lacivert, yeşil, açık mavi, saks mavisi, kırmızı, beyaz, siyah, turuncu, pembe, sarı ve liladır.
Falcon ameliyathane terliği özellikleri
Ameliyathane Terliği Lacivert Görselleri

Falcon temiz oda terliği üretimimizde anti statik oran seviyesine çok önem vermekteyiz. Son teknoloji anti statik ölçüm cihazlarımızla sürekli ölçümleme yapmakta ve gerçek değerlerinde anti statik ajan ile ürünlerimize değer katmaktayız.

Otoklavlanabilir ameliyathane terlik şartnamelerinde anti statik olması gerektiği yazmasına rağmen malesef çoğu hastaneden bizi kapı elektrik çarpması ile aramaktalar. Ve Falcon anti statik terliklerini kullanmaya başladığımızdan sonra bu çarpılmalardan kurtulduk denmektedir. Nedeni gerçek oranlarda anti statik kullanılmasıdır. Hem insan hem makine kalibrasyon ayarlarının bozulması ve birçok maliyetin önlenmesi için statik elektriğin kontrolsüz boşalımının önüne geçilmesidir. Aşağıdaki anti statik oran şemamız ile ESD terlik ve anti statik ameliyathane terliği ölçüm oranlarımızı inceleyebilirsiniz.

Antistatik Terlik Tablo
Ameliyathane Terliği Videolu Anlatım

Videolu Antistatik Temiz Oda Terliği Anlatımı

Falcon marka ürünümüzün videolu anlatımında anti statik temiz oda terliği renkleri, modelleri, kullanım yerleri, ürün özellikleri, ESD ve anti statik oranların ölçümü vb.. bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Esd terlik ile anti statik ameliyathane terlik arasındaki farkı net olarak anlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar
Ameliyathane Terliği Nerelerde Kullanılır?

Anti-statik ameliyathane terliği ürünleri için bir çok farklı sektör mevcuttur.

Kullanım Alanları

* Ameliyathaneler
* Laboratuvarlar
* Temiz odalar
* Temizlik personelleri
* Oteller
* Steril ve Non-steril alanlar
* Medikal ve sağlık firmaları
* Pastaneler
* Elektronik ürün üreten fabrikalar ( ESD terlik )

Falcon Ameliyathane Terliği Kaç Kez Otoklavlanabilir? Otoklav Süreleri Nedir?

121 derece 15 dakika ve 134 derece flash sterilizasyonda 3 dakika otoklavlanabilir. Otoklav sürelerine uyarsanız en az 200 kez otoklavlanabilir.

* Otoklav sterilizasyonu için yeterli sıcaklık, basınç ve süreler 121°C için 1 atm ve 15 dakika, cihaz boşken çalıştırıldığında total süre 40 dakika; 134°C için 2 atm ve 3 dakika, cihaz boşken çalıştırıldığında total süre 20 dakikadır.

Çamaşır makinası veya raflı otoklavda yıkama torbası ile kullanın. Eğer otoklav sadece terlik için üretilen otoklav ise torbasız kullanılabilir.
Not: Dikey Tip Otoklav Makinesi Kullanmayın !

Ameliyathane Terliklerinizde Gerçekten Antistatik Var mı? İşe Yarıyor mu?

Ürettiğimiz her terliğin anti-statik ölçüm cihazlarımız ile ölçüm yapıyoruz. Anti-statik ameliyathane terliklerimiz vücutta sürtünmeden dolayı oluşan statik elektriğin kontrolsüzce dışarı atılımını engeller. Böylece kullanılan makinaların kalibrasyon sorununun önüne geçilir Ayrıca kapı çarpılması tarzında insan çarpılmalarının önüne geçilmek için anti-statik terlikler önemli bir üründür. Hem makine hem de çalışan insanların güvenliği için anti-statik terlik kullanımı önemlidir.

Falcon anti-statik ameliyathane terliği ve ESD terlik arasındaki farkı anlatan test ölçüm cihazımız ile ölçüm yaptığımız videomuzu izlemenizi öneririz. Ürün anlatımı ve anti-statik test ölçümü videomuz

Falcon anti-statik temiz oda terliği ürünlerimizin içerisinde ve tüm yüzeyinde 10(8-9) anti-statik oranı mevcuttur. ESD terlik ürünlerimizde ise bu anti-statik oranı 10(6-7) seviyelerindedir.

Ameliyathane Terliği Yıkanabilir mi?

Temiz oda terlik modellerimiz 90 dereceye kadar yıkanabilir özelliklerine sahiptir.
Minimum sürede ve sıkma programı kullanmadan yıkanmalıdır.

Ayak Ölçümüzü Nasıl Tespit Ederiz? Terliklerin Ağırlığı Nedir?

Falcon anti statik ameliyathane terliği ürün çift ağırlıkları ve ayak numarası uzunlukları aşağıda belirtilmiştir. Baş parmak ve topuk arasındaki uzunluğu mezura ile ölçmeniz yeterlidir.

35-36 numara: 480 gram , 23 cm
37-38 numara: 530 gram , 24 cm
39-40 numara: 580 gram , 25,30 cm
41-42 numara: 660 gram , 26,80 cm
43-44 numara: 730 gram , 28 cm
45-46 numara: 820 gram , 29,50 cm

İhale için Hazır Teknik Şartnamemiz

İhale veya doğrudan temin için yukarıdaki teknik şartname linkine tıklayarak hazır teknik şartnamemize ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kopyala yapıştır yöntemiyle şartnamenizi hazırlayabilirsiniz.

Güvenilir Marka seçinde Temiz Oda Terlikleri

Antistatik temiz oda terlikleri, temiz oda ortamlarında hijyen ve güvenliğin en üst düzeyde tutulmasını sağlayan önemli bir ekipmandır. Falcon marka beyaz renkli antistatik temiz oda terlikleri, özel olarak tasarlanmış materyalleri ve antistatik özellikleri sayesinde, temiz oda ortamlarında statik elektrik oluşumunu önleyerek, hassas elektronik cihazların, yarı iletkenlerin ve diğer kritik ürünlerin zarar görmesini engeller. Ayrıca, temiz oda hijyen gerekliliklerini karşılayan beyaz renkli tasarımıyla da göze çarpar. Falcon marka antistatik temiz oda terlikleri, temiz oda ortamlarında çalışan profesyonellerin güvenilir ve hijyenik bir seçeneği olarak tercih edilir. Hijyen, güvenlik ve performansın ön planda olduğu temiz oda ortamlarında, Falcon marka beyaz renkli antistatik temiz oda terlikleri güvenilir bir seçenektir

Hemen Satın Al !
Hemen Sipariş Verin !

Falcon marka temiz oda anti statik ameliyathane terliği ürünlerimizi 24 saat açık sanal satış sitemizden güvenli bir şekilde sipariş verebilir diğer renk ve modellerimizi inceleyebilirsiniz.
Online Sipariş için temiz oda terliği

Ürün Teklif Formu

  Şartnamenizi ekleyebilirsiniz Maks.1 mb (png,jpg,rar,zip,pdf)

  10.03.2023
  752
  Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Dr. Melih Asil dedi ki:

   Kaliteli ve rahat antistatik ameliyathane terliği tavsiye ederim.

   1. Mehmet Türk dedi ki:

    Temiz oda terliği denince en kaliteli marka

  Whatsapp
  Etkin Medikal Destek
  Etkin Medikal Destek
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz? (Ameliyathaneterligi.com.tr)
  1